У Запоріжжі представили нову стратегію фінансування в нерухомість та презентували проект елітного ЖК

Одразу дві новини, що стосуються будівельної сфери, повідомили в Запоріжжі на прес-конференції корпорації “Рассвет”.

В Олександрівському районі Запоріжжя, на перетині вулиць Олександрівська та Приходська (позаду обласної бібліотеки) корпорація планує звести новий житловий комплекс. Його проєкт розробляла архітектурна агенція “Лукашов” і вже презентувала для запоріжців. ЖК «Старий Олександрівськ», а саме таку назву обрали для комплексу, буде складатися із трьох блоків – 18, 8 і 18 поверхів. Тут також попередньо запланований підземний паркінг, гараж, пентхаус, нежилі приміщення. Перші два поверхи планують віддати під комерційні офіси, які надаватимуть послуги в різних сферах: медицини, адвокатури, нотаріату, страхування, освіти та релаксу. Приємним та відмінним від інших є той факт, що перші поверхи нового ЖК планують зводити дотримуючись стилю старої частини Запоріжжя. Йдучи по вулиці, або проїжджаючи повз новобудови машиною, не буде відчуття дисгармонії, щоб побачити сучасний стиль об’єкту потрібно буде підняти очі високо вгору. Об этом сообщает toppeoples.in.ua со ссылкой на СМИ.

“У мене є так звана американська мрія, хочеться творити щось гарне, комфортне та сучасне. У корпорації “Рассвет” переконані – Запоріжжя має йти вгору, але це не повинно псувати загальної історичної атмосфери. Її потрібно берегти, керуючись цією ідеєю ми разом з архітектурними агенціями, розробляємо нові проєкти житлових комплексів” – повідомив Петро Сабашук під час презентації проєкту ЖК “Старий Олександрівськ”.Петро Павлович також анонсував, що саме з таким підходом планує працювати у старій частині Запоріжжя. Підготовчий до будівництва етап розпочнеться вже на початку 2020 року. Вартість одного квадратного метра, за попереднім прогнозом, буде коштувати близько 20 тисяч гривень.Другою і дуже цікавою темою було інвестування у нерухомість. Криза в будівельній сфері, що спостерігається по всій країні, мотивувала запорізького будівельника переосмислити, переоцінити та перезапустити діяльність. Коли з’явилися перші ознаки невтішних тенденцій, у корпорації “Рассвет” почали працювати над розробкою нової стратегії. Основною ідеєю було – створити умови для більш прозорих, безпечних та довірливих відносин між інвестором та будівельною компанією. Здається, ідеальну схему знайдено, її називають абревіатурою IBIS – Стратегія страхування інвестицій в будівництво. Таку схему застосовують по всьому світу, тепер черга дійшла і до України. Варто зазначити, стратегія IBIS запрацює в Україні вперше, старт почнеться саме у Запоріжжі, в майбутньому планують її поширення по всій країні.Що ж таке IBIS?

В основі нових принципів співпраці лежить контроль виконання домовленостей між будівельником та інвестором, також страхування. На першому етапі будівництва, клієнт, як і раніше, повинен буде внести 25% від вартості обраної квартири. На цьому етапі триває лише підготовка: проходження експертиз, отримання дозволів та узгодження, безпосереднього будівництва немає. І це важко сприймається інвестором, він переживає за свої гроші, виникають сумніви та невдоволення. Щоб клієнту було спокійніше, будівельна компанія застрахує перший внесок за власний кошт. Це означає – якщо раптом щось піде не так і будівельник не зможе розпочати закладати фундамент, страхова компанія поверне повну суму першого внеску.

На другому етапі між виконавцем та інвестором з’явиться посередник – банк. Фінансування будівництва буде проходити через рахунки-екскроу. Клієнт вноситиме частки на свій депозитний рахунок в банку, і лише при виконанні поетапних умов договору, банк буде частину коштів з екскроу-рахунку переводити на рахунок будівельної компанії.“Такі види рахунків в Україні з’явилися в 2017 році, але в будівництві ми їх застосуємо вперше. Вважаю, схема буде оцінена суспільством. Це безпечно та вигідно. Тільки тоді, коли банк отримає від забудовника усі документи, які засвідчать, що він виконав проміжні умови договору згідно з проєктом, може йти мова про перерахування коштів на подальше будівництво. Якщо ж будівельна компанія затримує роботи, або працює не за планом, грошей не отримає.” – повідомив представник ПравексБанку Анатолій Петряєв.Петро Павлович наголошує, що така схема інвестування є абсолютно безпечною ще й тому, що покладені на депозитні рахунки гроші українців застраховані Державним фондом гарантування вкладів. Він переконаний, що в найближчій перспективі, один квадратний метр буде коштувати 1 тисячу доларів, тож інвестувати в нерухомість варто.Стратегію IBIS вперше застосують до нового ЖБК “Старий Олександрівськ”, також планують застосувати до тих об’єктів, які будують в Південному мікрорайоні.
Джерело статті: “https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-predstavili-novu-strategiju-finansuvannja-v-neruhomist-ta-prezentuvali-proekt-elitnogo-zhk.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя